W województwie łódzkim kryje się wiele ciekawych miejsc, które warto jest odwiedzić. Podczas naszej wycieczki zobaczymy zabytki, pomniki historyczne oraz odwiedzimy restauracje ze smacznym jedzeniem.
Naszą dzisiejszą wyprawę rozpoczynamy w Łodzi. Stąd wyruszamy w kierunku Ikei, a następnie trasą S14 do miejscowości Dobroń. Zjeżdżamy z trasy ekspresowej i przez chwilę kierujemy się w stronę Sieradza, aby zaledwie po trzech kilometrach odbić w lewo w kierunku miejscowości Ldzań. Od teraz będziemy jechać wąską, asfaltową ścieżką wiodącą przez lasy.
W sezonie letnim w Ldzaniu możemy się zatrzymać na chwilę i napić np. porannej kawy – namawia nas do tego zabytkowy, drewniany młyn. W jego bliskim sąsiedztwie znajduje się niewielka knajpka polowa – miejsce to jest szczególnie chętnie odwiedzane przez rowerzystów i właśnie motocyklistów.
Po chwili przerwy ruszamy w dalszą podróż. Dojeżdżamy do miejscowości Gucin, a tam odbijamy w lewo i prujemy do Dłutowa. Tutaj czekają nas kolejne atrakcje. W dłutowskim lesie znajduje się makieta jednego z pierwszych strąconych samolotów z czasów II wojny światowej. Samolot jest pełnowymiarową makietą Łosia i stoi dokładnie w miejscu, w którym pilot awaryjnie wylądował. Miejsce to ma arcyciekawą historię, którą dokładnie zgłębimy z tablic informacyjnych znajdujących się na miejscu. Makieta samolotu znajduje się lesie w miejscowości Dłutówek. Miejsce znajdziecie bez problemu, a w razie kłopotów drogę na pewno wskażą okoliczni przechodnie.
Z Dłutowa kierujemy się w stronę Bełchatowa, a stamtąd w kierunku miejscowości Kleszczów, zanim jednak tam dojedziemy, zatrzymujemy się w Żłobnicy – to właśnie tam znajduje się taras widokowy do którego dzisiaj zmierzamy. Z tarasu możemy podziwiać niesamowity krajobraz kopali odkrywkowej, który ciągnie się niemal po horyzont. Po drugiej stronie „dziury” widzimy elektrownie Bełchatów. Szykując się na odwiedziny tarasu widokowego nie zapomnijcie wziąć czapki lub komina, którym zakryjecie głowę i uszy, ponieważ w tym miejscu zawsze bardzo mocno wieje.
Po odwiedzeniu odkrywki możemy udać się do Kleszczowa i zrelaksować w SolParku – to klasyczna restauracja oraz hotel połączony ze SPA. Jeśli jednak nie interesują Cię takie rozrywki, to zapraszamy do dalszej wycieczki motocyklowej.
Z Kleszczowa ruszamy w kierunku miejscowości Piaski, a tam odbijamy w prawo prosto na Górę Kamieńsk – łącznie to około 10 kilometrów trasy. Na miejscu możemy wjechać kolejką linową na szczyt góry i podziwiać widok z najwyższej, a przy okazji sztucznej góry w centralnej Polsce.
Po wizycie na górze Kamieńsk ruszamy w drogę powrotną do Łodzi. Czeka nas jeszcze ponad 70-kilometrowa droga powrotna.
Od Malborka do Olsztyna. Trasa liczy ok. 212 km, a jej pokonanie zajmuje ok. 4 godzin (+ zwiedzanie, w tym 3,5 godzinne zamku w Malborku). 0. Malbork 1. Sztum 2. Kwidzyn 3. Gniew 4. Prabuty 5. Ostróda 6. Olsztyn. Warmia to nie tylko jeziora i lasy, to także kraina dobrze zachowanych średniowiecznych warowni. Tym razem zamiast plażowania i łowienia ryb, proponujemy wam jednodniową wyprawę po szlaku zamków Krzyżackich.
Kielce – Sandomierz. Trasa około 250 km, czas jazdy od 4 do 5 godzin (plus zwiedzanie) Województwo świętokrzyskie to nie tylko Góry Świętokrzyskie, dąb Bartek i jurapark w Bałtotwie, to także wiele, wcale nieoczywistych, atrakcji turystycznych. To tu znajduje się „polski Wersal”, liczne opactwa z historią sięgająca kilku wieków, czy pozostałości po Neandertalczyku oraz liczne uzdrowiska. Stolicą regionu są Kielce, z których to właśnie proponujemy rozpocząć jednodniową wyprawę po ziemi świętokrzyskiej.
Komentarze
Dodaj komentarzBrak komentarzy
Dodaj nowy komentarz
Dziękujemy!
Komentarz został przesłany do weryfikacji
Powrót