Podczas wycieczki skosztujemy pysznych lodów, będziemy mogli podziwiać piękną architekturę oraz odpoczniemy w otoczeniu przyrody. Odwiedzimy również obóz zagłady i pracy. Trasa: 300 km.
Startujemy z Warszawy.
Na początku naszej wyprawy odwiedzimy słynną lodziarnię jadowską „Lody z Jadowa”. Wiele osób uważa, że można tutaj skosztować najsmaczniejszych lodów. Zmierzając do kolejnego punktu na naszej trasie możemy podziwiać swojskie widoki.
W tym niewielkim miasteczku zdaje się jakby czas zatrzymał się pod koniec lat 80-tych. Warto tutaj zobaczyć kościół św. Andrzeja Apostoła oraz urokliwe zabytkowe domy znajdujące się przy Placu Kościelnym i na ul. Spokojnej.
Następnie udajemy się do Treblinki w której warto odwiedzić niemiecki nazistowski obóz zagłady i pracy. Obóz utworzono w ramach akcji „Reinhardt” i prowadzono w nim eksterminację ludności żydowskiej. Był on otoczony wysokim ogrodzeniem z drutu kolczastego.
W Liwie koniecznie trzeba zobaczyć ruiny zamku gotyckiego wzniesionego w XV wieku. Po „potopie” szwedzkim i wojnie północnej pozostała wieża i mury obronne. Od 2001 roku organizowane są tutaj Turnieje Rycerskie, które przyciągają wielu pasjonatów broni białej.
Kolejnym punktem na naszej trasie jest punkt widokowy Sowia Góra. Z tego miejsca możemy podziwiać zakola i meandry rzeki Liwiec. Możemy się tutaj zatrzymać na chwilę i odpocząć oraz podziwiać lokalną przyrodę.
W Mazowieckim Parku Krajobrazowym proponuję zobaczyć Bunkry Dobrowiecka Góra. Zachęcamy do zwiedzania ich w weekendy, ponieważ w ich rekonstrukcję włożono mnóstwo pracy. Przy okazji warto spędzić chwilę przy dzikim jeziorze Torfy. Możemy zobaczyć tutaj tamy bobrów oraz pospacerować pięknym lasem.
Na sam koniec wyprawy rekomendujemy odwiedzenie Góry Kalwaria. Główną atrakcję stanowią zabytki barokowe oraz klasycystyczne. Najcenniejszym zabytkiem jest woskowa Pieta z XVI w., która znajduje się we wnętrzu kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.
Okolice Wrocławia to genialna baza wypadowa na południe – w promieniu 100 km znajdziesz tu zarówno bardzo dobre, kręte i widokowe drogi pośród Gór Sowich, jak i sporo atrakcji godnych odwiedzenia, od zamków i twierdz, po przełęcze, czy podziemne tunele – pozostałości po działalności III Rzeszy. Na zwiedzenie tych rejonów warto zaplanować sobie dwudniową wycieczkę. Dzień I: Góry Sowie, Srebrna Góra, Złoty Stok. Długość trasy: 180-200 km. Czas jazdy 4-5 h.
Trasa: od Białegostoku do Augustowa. Długość: ok. 190 km. Czas: ok 3 godzin (+ zwiedzanie) Podlasie to teren znany z niesamowitej przyrody i na tym głównie warto się tu skupić. A jeśli natura, to Biebrzański Park Narodowy, czyli jedna z największych ostoi dzikiej fauny i flory w całej Europie. To tu znajdziemy rozlewiska Biebrzy z tysiącami gatunków ptaków, łosi i przede wszystkim pięknie położoną Carską Szosę, biegnącą przez sam środek biebrzańskich bagien.
Komentarze
Dodaj komentarzBrak komentarzy
Dodaj nowy komentarz
Dziękujemy!
Komentarz został przesłany do weryfikacji
Powrót