16.04.2024

Co warto wiedzieć o nowym Swifcie (bezpieczeństwo)?

Nowy Swift korzysta z dziedzictwa poprzednich generacji auta o takiej nazwie, oferując jednak większą przyjemność z jazdy, komfort, oszczędność oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Warto dodać, że samochód otrzymał najnowszą elektronikę wspierającą kierowcę. Wśród systemów, które warto wymienić jest np. wspomaganie hamowania Dual Sensor Brake Support - DSBS II (II generacji). Radar pracujący na falach milimetrowych i kamera monoskopowa wykrywają pojazdy, rowery i pieszych przed pojazdem oraz pomagają łagodzić skutki zderzeń czołowych, bocznych i tych, które mogą wydarzyć się pod kątem. W razie wykrycia ryzyka kolizji system emituje ostrzeżenia (głośny dźwięk i odpowiednia ikona), aby ostrzec kierowcę. Jeśli kierowca hamuje z niewystarczającą siłą, automatycznie włączy się wspomaganie hamowania. Jeśli prawdopodobieństwo kolizji jest naprawdę wysokie, system automatycznie zahamuje awaryjnie, aby zmniejszyć siłę uderzenia i tym samym ograniczyć jego skutki.

Przy włączonym tempomacie adaptacyjnym Lane Keep Assist (LKA) pomaga w utrzymaniu auta na środku pasa ruchu. Ponadto, jeśli LKA wykryje, że inny pojazd czy przeszkoda (np. tymczasowe bariery stosowane w razie robót drogowych), znajdują się zbyt blisko, system będzie wspomagał prowadzenie, pomagając w zachowaniu odpowiedniego i bezpiecznego odstępu.

Inne systemy bezpieczeństwa w nowym Swifcie:

  • Lane Departure Prevention (LDP) - zapobieganie przed zjeżdżaniem z pasa ruchu
  • Adaptive Cruise Control (ACC) - aktywny tempomat
  • Traffic Sign Recognition (TSR) - rozpoznawanie znaków drogowych
  • Blind Spot Monitor (BSM) - monitorowanie martwych pól widoczności
  • Rear Cross Traffic Alert (RCTA) - ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu
  • e-Call

10.07.2024

Nowy Swift Roadshow w liczbach

30 firm dilerskich, 35 miast, 42 sportowców, 43 pokazy i ponad 1,5 tysiąca gości – oto bilans zakończonego cyklu prezentacji Nowy Swift Roadshow.

Dowiedz się więcej
08.07.2024

Team Suzuki CN Challenge na wyścigu Suzuka 8 Hours – na czas i wytrzymałość z eksperymentalnym eko-paliwem

Ekipa Suzuki Motor Corporation weźmie udział w 8-godzinnym wyścigu endurance, który odbędzie się 19-21 lipca na torze Suzuka w ramach cyklu FIM EWC 2024 (FIM Endurance World Championship).

Dowiedz się więcej
28.06.2024

Nowy Swift, gwiazda tegorocznego Suzuki Road Show, spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów

Suzuki Road Show, cykl imprez zainicjowanych ponad 10 lat temu przez Prezesa Suzuki Motor Poland Piotra Dulnika, w swojej najnowszej odsłonie był poświęcony modelowi Suzuki Swift czwartej generacji.

Dowiedz się więcej
24.06.2024

Suzuki wprowadza elektroniczną książkę gwarancyjną (e-KG) w aplikacji Moje Suzuki

W przypadku danych związanych z gwarancją liczy się przede wszystkim łatwy dostęp a więc najważniejsza jest wygoda użytkownika. Dlatego od czerwca 2024 w ramach bezpłatnej aplikacji Moje Suzuki uruchomiono nową funkcjonalność tzw. elektronicznej książki gwarancyjnej (e-KG).

Dowiedz się więcej