SILNIK V 6-CYLINDROWY

SERIA ZE STEROWANIEM ELEKTRONICZNYM

DF250AUN KURO

DF250AUNKURO

Wielokrotnie nagradzane i budzące ogromne zainteresowanie silniki zaburtowe zaprojektowane z najwyższą precyzją, aby zapewnić Ci moc i wydajność, jakich potrzebujesz dokładnie wtedy, kiedy Ci ich trzeba.

DF250AUN
już od 105 000 zł
Zobacz pełny cennik
Picture of boat using DF300AP/DF250AP Picture of boat using DF300AP/DF250AP

Sprawdzone technologie

Silniki zaburtowe V6, dzięki naszym najnowszym technologiom zapewniają niesamowitą wydajność. Jednostki posiadają dwa wałki rozrządu w głowicy (DOHC), cztery zawory na cylinder i wielopunktowy sekwencyjny układ wtrysku paliwa. Konstrukcja w kształcie litery V z kątem rozwarcia 55° i odsunięty wał napędowy wpływają na ich kompaktowe rozmiary. DF300AP, DF250AP i DF250 zapewniają wysoką wydajność, dzięki zmiennym fazom rozrządu (VVT), które dostarczają maksymalny moment obrotowy dla danego trybu pracy. DF250 i DF225 korzystają z wielostopniowego wtrysku powietrza, który odpowiada za zapewnienie maksymalnej wydajności strumienia, co z kolei przekłada się na wyjątkową efektywność jednostki.

Dążąc do perfekcji

Nasza oferta flagowych silników V6 zapewni Ci moc, która doskonale sprawdzi się zarówno w celach profesjonalnych, jak rekreacyjnych. Firma Suzuki była wyłącznym dostawcą silników zaburtowych podczas Olimpijskich i Paraolimpijskich Regat Żeglarskich w Londynie w 2012 roku. W zawodach użyto jednostek DF300AP, DF200, DF140, DF90A oraz DF40A.

Suzuki nagrodzona po raz siódmy nagrodą NMMA za innowacyjność

Inżynierowie Suzuki poświęcili sporo czasu na ulepszenie technologii krawędzi natarcia, a opracowane przez nich rozwiązania po raz kolejny pozwoliły silnikom Suzuki znaleźć się w czołówce zaawansowanych konstrukcji zaburtowych. Organizacja National Marine Manufacturers Association (NMMA) uznała silnik DF300AP za najbardziej innowacyjną jednostkę zaburtową roku 2012 i nagrodziła ją prestiżową nagrodą za innowacyjność NMMA, której przyznanie oznaczało siódmą wygraną Suzuki w tej kategorii, a nagroda dla nowego DF50A/40A w roku kolejnym – historyczne zwycięstwo dwa razy z rzędu.
Liczba nagród zdobytych przez Suzuki na przestrzeni lat odzwierciedla silne dążenie firmy do zapewnienia swoim klientom najlepszych, najbardziej innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań i stanowi uznanie dla wyjątkowej pracy zespołu inżynierskiego firmy.

Nowy projekt pokrywy silnika

Nowy projekt górnej pokrywy silnika oraz systemu podwójnych żaluzji przy wlotach powietrza, nowy projekt uchwytów górnej pokrywy.

Nowy projekt pokrywy silnika

Nowa spodzina

Konstrukcyjnie, przekładnia zastosowana w modelu DF250AUN bazuje na przekładni stosowanej w modelu DF250S (model nie był oferowany na naszym rynku). Obudowa przekładni, dedykowana dla modelu DF250AUN, posiada przeprojektowaną przednią cześć oraz kształt i umiejscowienie wlotów wody chłodzącej (dla zwiększenia prędkości i zmniejszenia kawitacji). Dodatkowo, dolna część obudowy ma asymetryczny kształt co gwarantuje lepszą stabilność podczas pływania z dużą prędkością.

Suzuki precision control

Nowa przekładnia główna

Tak jak w nowym DF300AP/250AP zastosowano duże przełożenie przekładni głównej wynoszące 2,08:1, które pozwala na zastosowanie śruby napędowej o średnicy 406 mm (16”). Te śruby występują w wielu wersjach różniących się wartością skoku, dzięki czemu zapewniają optymalne osiągi dla różnych rodzajów łodzi. Zmiany konstrukcji przekładni głównej oznaczają większą trwałość, a dwa wloty wody układu chłodzenia zwiększyły skuteczność jego działania.

Picture of New Lower Unit

Dwudrożny pobór wody

Układ chłodzenia silnika zasilany jest wodą dostarczaną przez wloty, znajdujące się w obudowie przekładni głównej. Zastosowanie podwójnego wlotu wody pozwala na zwiększenie przepływu wody i co za tym idzie – zwiększenie wydajności chłodzenia. Dzięki umieszczeniu wlotu w przedniej części obudowy przekładni poprawiła się cyrkulacja wody, co ma znaczenie przede wszystkim przy dużych prędkościach. Wlot pomocniczy również został umieszczony nieco niżej, co pozwala jednostce zaburtowej DF300AP/ 250AP wydajniej pracować na płytkich wodach.

Nowy układ wlotu powietrza

Nowy wlot powietrza, który dzięki dużej ilości zasysanego do cylindrów powietrza, umożliwia uzyskanie wysokiej mocy. Większy przepływ powietrza oznacza wyższy moment obrotowy w zakresie niskich i średnich prędkości, co rozszerza zakres, w którym dostępna jest niezbędna w silniku zaburtowym wysoka moc. Suzuki stworzyło układ dolotowy z separatorem wody, który chroni korpus przepustnicy sterowanej elektronicznie i elementy izolacyjne zapobiegające nagrzewaniu się zasysanego powietrza od silnika.

Diagram of Large Air Intake with Water Separator

Suzuki Precision Control (Electronic Throttle and Shift System)

Suzuki Precision Control to zaawansowany komputerowy układ sterowania, który przekazuje informacje za pomocą sygnałów elektrycznych, eliminując cięgna mechaniczne. Cięgna te stanowią wyposażenie tradycyjnych układów sterowania, których wadami były tarcie i opór. Kiedy Ty cieszysz się płynną jazdą, komputer sterujący pracą układu przetwarza i przekazuje polecenia w czasie rzeczywistym do elementów wykonawczych w silniku, które zapewniają precyzyjne sterowanie przepustnicą oraz płynną i szybką zmianę biegów. Działanie układu jest najlepiej widoczne, kiedy silnik pracuje płynnie i dokładnie z niską prędkością obrotową. Połączenie tego układu z układem Lean Burn pozwala na sterowanie przepływem paliwa i powietrza w taki sposób, aby rozszerzyć zakres dostępnych prędkości obrotowych, jednocześnie obniżając zużycie paliwa w szerokim zakresie pracy. Układ precyzyjnego sterowania Suzuki jest wyposażony w funkcje chroniące silnik i zespół napędowy przed uszkodzeniem w wyniku nieprawidłowego sterowania. Jego budowa i prosty układ elektryczny umożliwiają łatwy montaż, co oznacza skrócenie czasu potrzebnego na mocowanie i regulację silnika.
Układ zapewnia precyzyjne sterowanie jednym, dwoma, trzema lub czterema silnikami, a także z dwóch stanowisk sterowych.

Diagram of Suzuki Precision Control (Electronic Throttle and Shift System)

Niesamowita wydajność zaawansowanych rozwiązań technologicznych Suzuki

Inżynierowie Suzuki zaprojektowali silnik V6 o pojemności 4 litrów, który ma wałki rozrządu o agresywnym zarysie krzywek, zapewniające maksymalną moc i osiągi przy wysokich prędkościach obrotowych. W połączeniu z zaawansowanym układem zmiennych faz rozrządu VVT, pozwala to silnikom DF300AP/250AP uzyskać większy moment obrotowy, który jest potrzebny podczas rozpędzania w zakresie niskich i średnich prędkości obrotowych. W klasycznym układzie rozrządu występuje zjawisko przekrycia zaworów. Jest to stały, określony odcinek czasu, kiedy zarówno zawory dolotowe jak i wylotowe pozostają otwarte. Układ VVT zmienia czas przekrycia zaworów (wydłuża go lub skraca), zmieniając fazy rozrządu zaworów dolotowych. W zależności od obciążenia następuje optymalizacja pracy silnika w zakresie niskich i średnich prędkości obrotowych.

Diagram of Suzuki's Advanced Technology Delivers the Utmost in Performance VVT (Variable Valve Timing)

O2 Sensor Feedback Control System – układ z czujnikiem tlenu, który steruje składem mieszanki paliwowo-powietrznej

Podobnie jak DF300AP i DF250AP są wyposażone w układ sterujący składem mieszanki paliwowo-powietrznej z czujnikiem tlenu, który zapewnia niższy i bardziej stabilny poziom emisji zanieczyszczeń. Układ kontroluje i steruje składem mieszanki paliwowo-powietrznej w każdym zakresie pracy silnika, co oznacza dostarczanie optymalnej ilości paliwa do silnika przy każdej prędkości obrotowej.

Chłodnica paliwa

Im niższa temperatura paliwa, tym większa jego gęstość. A im gęstsze paliwo tym wyższe osiągi silnika. Chłodnica w DF300AP/250AP obniża temperaturę paliwa, zanim trafi ono do cylindrów. Zapewnienie odpowiedniego zasilania paliwem oznacza lepsze spalanie i wyższe osiągi.

Układ spalania mieszanek ubogich Suzuki Lean Burn Control

Suzuki stworzyło i wprowadziło w silnikach DF90A/80A/70A innowacyjny układ sterujący spalaniem mieszanek ubogich (Lean Burn Control System), który zdobył uznanie w mediach oraz wśród użytkowników. Układ z wyprzedzeniem określa ilość paliwa wymaganą do pracy silnika w danych warunkach, dostarczając uboższą, bardziej oszczędną mieszankę. Korzyści wynikające z działania układu są odczuwalne w szerokim zakresie pracy, zapewniając znaczące obniżenie zużycia paliwa zarówno przy niskich, jak i rejsowych prędkościach. Połączenie tego układu z układem precyzyjnego sterowania Suzuki Precision Control – elektrycznym sterowaniem przepustnicą i zmianą biegów – pozwala sternikowi na precyzyjne zwiększanie i zmniejszanie prędkości obrotowej silnika w celu obniżenia zużycia paliwa w szerokim zakresie pracy. Współpraca obu układów zapewnia płynne przekazywanie mocy w całym zakresie prędkości obrotowych. Badania laboratoryjne wykazały, że przy prędkościach rejsowych DF300AP zużywa 14% mniej paliwa w porównaniu z poprzednim modelem DF300 (bez układu Lean Burn) przy zachowaniu takich samych osiągów jak w tradycyjnym DF300.

Diagram of Suzuki's Lean Burn Control System
Dane wykorzystane w tym wykresie pochodzą z testów wewnętrznych, przeprowadzonych w jednolitych warunkach. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków pomiaru (konstrukcja łodzi, rozmiar, waga, warunki pogodowe itp.)

Długi kolektor dolotowy

Innym elementem poprawiającym osiągi DF300AP/250AP jest specjalnie opracowany, długi kolektor dolotowy. Długie kanały dolotowe zapewniają płynny przepływ powietrza do cylindrów, zwiększając moc silnika w dolnym zakresie prędkości obrotowych.

Diagram of Long Track Intake Manifold

Układ wykrywania wody w paliwie

Woda znajdująca się w paliwie może doprowadzić do pogorszenia efektywności procesu spalania, zmniejszenia mocy i powstawania korozji. Układ pomaga chronić silnik przed wodą, dzięki możliwości wykrycia jej obecności w filtrze paliwa. Sternik jest natychmiast informowany o takim zdarzeniu, za pomocą sygnału dźwiękowego i wizualnego. Filtr został zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownik mógł sprawdzić obecność wody ręcznie.

Picture of Suzuki Water Detecting System
MODELDF250AUN
Zalecana wysokość pawęży mmX : 635
Układ rozruchowyElektryczny
Masa silnika kg*1X : 290.0
Rodzaj silnikaDOHC, 24 zawory
Układ zasilaniaWielopunktowy, sekwencyjny wtrysk paliwa sterowany elektronicznie
Liczba cylindrówV6 (55 stopni)
Pojemność skokowa cm34,028
Średnica x skok tłoka mm98 x 89
Moc maks. kW (KM) 184.0 (250)
Prędkość obrotowa przy całkowicie otwartej przepustnicy obr/min5,700-6,300
SterowanieZdalne
Rozruchowe wzbogacenie mieszanki-
Pojemność miski olejowej8.0 litra
Zbiornik paliwa -
Układ zapłonowyElektroniczny
Alternator12V 54A
Mocowanie silnikaZawias
Sposób trymowania i odchylaniasterowane elektrycznie
Przełożenie2.08:1
Schemat zmiany biegówF-N-R
Wylot spalinPrzez piastę śruby napędowej
Standardowa śruba napędowa (skok)15”-27.5”
Możliwe do zastosowania śruby napędowe (skok)*2
Wszystkie śruby typu trzyłopatkowego

*1 - Masa netto, uwzględnia przewody akumulatorowe, nie uwzględnia śrub i środków smarnych
*2 - Wszystkie śruby są trójpłatowe. Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem producenta, w celu odpowiedniego doboru śruby.

Cennik

Model Masa Keyless Start System Technologia Lean Burn Kolor obudowy Cena brutto
DF250AUNX *1 290kg Czarny matowy 105 000 zł
*1Cena nie zawiera zestawów instalacyjnych (manetek, wskaźników, śrub napędowych)
*2Silnik dostępny na zamówienie

Niniejszy cennik ma wyłącznie charakter informacyjny, a podane w nim informacje nie stanowią oferty ani zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 66 § 1 oraz art. 5561 Kodeksu cywilnego. Suzuki Motor Poland Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji, wyglądu, parametrów technicznych, wyposażenia oraz cen modeli przedstawionych w publikacji. Autoryzowani Dealerzy będą informowani o zmianach tak szybko, jak jest to możliwe. Prosimy o kontakt z najbliższym Autoryzowanym Dealerem SUZUKI w celu uzyskania aktualnych informacji. Ze względu na ograniczenia techniki, kolory przedstawione w cenniku mogą się różnić od rzeczywistych kolorów przedstawionych modeli silników zaburtowych Suzuki. Prezentowane zdjęcia mogą zawierać wyposażenie opcjonalne (akcesoryjne), dodatkowo płatne. Ceny zawarte w cenniku są rekomendowanymi cenami detalicznymi. Wiążące ustalenie ceny, wyposażenia i specyfikacji silnika zaburtowego następuje w umowie jego sprzedaży.

Rekomendowane zestawy instalacyjne dla silników zaburtowych DF250AUNKURO

Wybierając silnik zaburtowy warto zadbać o niezbędne akcesoria, takie jak manetka, wskaźniki czy odpowiednia śruba napędowa. Podczas zakupu silnika zaburtowego możecie Państwo skorzystać z porad dealerów Suzuki w zakresie dosępności gotowych zestawów akcesoriów przygotowanych dla poszczególnych kategorii silników. W przypadku chęci skompletowania własnego zestawu polecamy kontakt z dealerem Suzuki.

single_engines_accessory

Zestawy instalacyjne do zastosowań jednosilnikowych


Zestawy instalacyjne dla silników ze sterowaniem elektronicznym

Manetka topowa SPC keyless

Kit manetki topowej KLS


Wyświetlacz wielofunkcyjny


Główna wiązka elektr. 6,5m


Włącznik główny (prostokątny)


Śruba stal nierdzewna (przykładowa)

Promocja: Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 10 700 zł brutto

Cena poprzednia: 12 150 zł brutto **

Cena regularna: 12 771 zł brutto*

* Cena śruby stalowej nierdzewnej waha się od 3 300 do 4 800 zł brutto
** Najniższa cena w ciągu 30 dni przed tą obniżką tj. w okresie od dnia 1.05.2023r (PLN brutto)

Manetka boczna SPC keyless

Kit manetki bocznej KLS


Wyświetlacz wielofunkcyjny


Główna wiązka elektr. 6,5m


Włącznik główny (prostokątny)


Śruba stal nierdzewna (przykładowa)

Promocja: Cena zestawu ze śrubą stalową nierdzewną: 12 950 zł brutto

Cena poprzednia: 14 550 zł brutto **

Cena regularna: 15 326 zł brutto*

* Cena śruby stalowej nierdzewnej waha się od 3 300 do 4 800 zł brutto
** Najniższa cena w ciągu 30 dni przed tą obniżką tj. w okresie od dnia 1.05.2023r (PLN brutto)
twin_engines_accessory

Zestawy instalacyjne do zastosowań dwusilnikowych


Zestawy instalacyjne dla silników ze sterowaniem elektronicznym

Instalacja dwusilnikowa SPC keyless

Kit manetki podwójnej


Wyświetlacz wielofunkcyjny x2


Główna wiązka elektr. 6,5m x2


Włącznik główny (prostokątny)


Śruba stal nierdzewna (przykładowa)

Promocja: Cena zestawu ze śrubami stalowymi nierdzewnymi: 20 400 zł brutto

Cena poprzednia: 22 900 zł brutto **

Cena regularna: 24 201 zł brutto*

* Cena śruby salowej nierdzewnej waha się od 3 300 do 4 800 zł brutto
** Najniższa cena w ciągu 30 dni przed tą obniżką tj. w okresie od dnia 1.05.2023r (PLN brutto)